پذیرش تحصیلی در قبرس شمالی

دانشگاه های قبرس شمالی در بین دانشگاه های دنیا از رتبه های خوبی برخوردار بوده و در سراسر جهان شناخته شده می باشند. این دانشگاه ها بسیاری از برنامه های خود را به زبان انگلیسی در مقاطع کاردانی تا دکترا ارائه می دهند. با توجه به پايين بودن هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی در قبرس شمالی در مقایسه با سایر کشورها، قبرس شمالی سالانه پذیرای دانشجویان زیادی از اقصی نقاط جهان می باشد.

مدارس قبرس در مقایسه با دیگر کشورها

۱-شهریه مناسب و رقابتی در کنار ایتاندارد بالا (نظارت دانشگاههای آمریکایی و انگلیسی تحت لیسانس در قبرس )

۲- سهولت اخذ ویزا و رفت و آمد از ایران در کنار نزدیکی به ایران

۳- محیط عالی طبیعی و آب و هوای مناسب و معتدل

۴- امنیت بالا و محیط چند فرهنگی

5- امکانات بروز و تجهیزات آموزشی هماهنگ با متدهای روز دنیا

Doğa College یک شعبه نیز در دانشگاه مدیترانه شرقی (Eastern Mediterranean University – EMU) در قبرس شمالی دارد. شعبه Doğa College در قبرس نیز برای دبیرستان دانش آموز میپذیرد. زبان تحصیل در Doğa College در همه مقاطع انگلیسی است. زبانهای آلمانی و فرانسوی نیز در Doğa College در دوره دبیرستان تدریس می شود.

پذیرش دانش آموز در Doğa College فقط یک بار در سال است و سال تحصیلی در پانزدهم سپتامبر شروع میشود. ظرفیت پذیرش دانش آموز و مهلت ثبت نام محدود است.

سیستم های متنوع اموزشی متناسب با نیاز مهاجرین

۱-مدارس دولتی

دوره های دولتی یا مدارس دولتی رایگان بوده و زبان اصلی ترکی تدریس می شود. در همین مدارس دولتی سیستمی تحت عنوان کالجی وجود دارد که تدریس برای دروس ریاضی و علوم و انگلیسی به زبان انگلیسی خواهد بود .دانش آموزان ممتاز خصوصا در دروس زبان و ریاضی و علوم در صورت کسب نمره ۸ از ۱۰ می توانند در این سیستم تحصیل کنند. همچنین یک سیستم تدریس تمام دروس به زبان انگلیسی در مدارس دولتی وجود دارد ( معروف کالجی ) که با آزمون ورودی بوده و دانش اموزان ممتاز پس از کسب نمرات برتر در دو مرحله واجد شرایط خواهند شد.

۲-مدارس DOGA COLLEGE

هزینه مدارس خصوصی اینترنشنال  با نام  Doga Colledge که در همه شهرهای قبرس شمالی دارای شعبه هستند. ۲۲،۰۰۰ لیر ترکیه با هزینه لوازم مدرسه و یک نوبت تغذیه و کلاسهای فوق برنامه خواهد بود که تدریس ۷۰ درصد انگلیسی و ۳۰ درصد ترکی خواهد بود. در مقطع دبیرستان حجم دروس ترکی کمتر شده و تمرکز بر انگلیسی (و آمادگی برای دانشگاه ،خصوصا در سال ۱۱ و ۱۲ بر روی تدریس به زبان انگلیسی ) بیشتر خواهد شد. کلاسها از ساعت ۸ شروع و تا ساعت ۱۵:۳۰ ادامه خواهد داشت.برنامه های متنوع فرهنگی و تفریحی در کنار امکانات استاندارد و فصای مناسب آموزشی از مزایای خاص این مدارس است. یک شعبه نیز در دانشگاه مدیترانه شرقی  (Eastern Mediterranean University – EMU) در قبرس شمالی دارد. شعبه Doğa College در قبرس نیز برای دبیرستان دانش آموز می پذیرد. زبان تحصیل در Doğa College در همه مقاطع انگلیسی است. زبانهای آلمانی و فرانسوی نیز در Doğa College در دوره دبیرستان تدریس می شود.

۳- مدارس خصوصی تمام انگلیسی ( Near EAST SCHOOL-Kyrenia British school-Necat English school – GAU school)

پیش دبستانی ۳۰۰۰-۳۵۰۰ یورو در سال

سال اول تا سوم دبستان ۴۶۰۰-۴۱۰۰ یورو در سال

سال چهارم تا ششم دبستان ۵۰۰۰-۴۲۰۰ یورو در سال

سال اول تا سوم دبیرستان ۶۰۰۰-۴۶۰۰ یورو در سال

سال چهارم تا ششم دبیرستان ۷۰۰۰-۵۰۰۰ یورو در سال

دوره های ویژه قبل از دانشگاه که شامل سال ۱۱ و ۱۲ سالی ۷۶۰۰-۶۱۰۰ یورو

 

تحصیل در دانشگاههای قبرس

 هزینه تحصیل در قبرس نسبت به کیفیت تحصیلی ارائه شده مقرون به صرفه است و شهریه دانشگاه های قبرس در مقایسه با سایر نقاط اروپا به شدت مناسب است . کشور قبرس امکانات تحصیلی مناسبی را جهت دانشجویان فراهم می آورد. هر سال بیشتر از 10 هزار دانشجو برای تحصیل به قبرس مهاجرت می کنند . پذیرش از دانشگاه های قبرس مطابق سوابق تحصیلی فرد متقاضی است و هیچ نوع آزمون ورودی برای دانشگاه های قبرس وجود ندارد، تنها آزمون در قبرس آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی برای ورود به دانشگاه های کشور قبرس است.

این کشور سه دانشگاه  دارد که هر سه رتبه بالایی را در سطح بین الملل دارند و از نظر آموزشی در درجه بالایی قرار دارند به همین خاطر قبرس شمالی  به یک کشور دانشگاهی مشهور شده است. دارای دانشگاههایی مثل دانشگاه آمریکایی گیرنه ، دانشگاه Emu و دانشگاه خاور نزدیک است که هر سال تعداد زیادی دانشجو خواستار ادامه تحصیل در این کشور هستند و با این هدف به کشور قبرس شمالی سفر می کنند.

یکی از امن ترین کشور های دنیا در زمینه تحصیل برای دانشجویان و اتباع خارجی کشور قبرس شمالی است که رتبه یک جهانی را به خود اختصاص داده است. وجود شرایط مناسب و نبودن اختلافات سیاسی از مهم ترین دلایل امنیت تحصیلی در این کشور به حساب می آید و در سال 2016 براساس تحقیقات انجام شده این کشور رتبه 1 جهان در زمینه امنیت پیاده روی در روز و رتبه 2 را در پیاده روی در شب را به خود اختصاص داده است. همه این موارد مزایای تحصیل در این کشور است که باعث می شود در مهر و بهمن دانشجویان زیادی از ایران به قصد تحصیل به قبرس شمالی سفر کنند. و طبق مقررات این کشور خانواده دانشجوبان می توانند تا هر زمان که می خواهند همراه دانشجو در این کشور زندگی کنند و هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد.

گروه مشاورین Develoco بعد از ارزیابی دقیق مدارک و سوابق تحصیلی شما، اقدام به ارایه انواع خدمات مشاوره و اخذ پذیرش رایگان در تمامی دانشگاه های قبرس شمالی بدون نیاز به مدرک زبان آیلتس می نماید.

سوالات در مورد پذیرش تحصیلی در قبرس شمالی

پاسخ سوالات متداول شما در مورد مدارس و دانشگاه های قبرس شمالی

 مدارس بین المللی در قبرس شمالی به زبان انگلیسی بوده و به انتخاب خود دانش آموز زبان فرانسه و آلمانی هم تدریس می شود. سیستم آموزشی کلیه مدارس بین المللی مطابق با متد آموزشی انگلستان بوده و دانش آموز در انتها مدارک معتبر و بین المللی اخذ خواهد کرد. در این مدارس دوره های  IGCSEو A Level گذرانده شده و آزمون های آنها نیز زیر نظر دانشگاه کمبریج )دومین دانشگاه برتر دنیا( و موسسه Pearson EDEXCELl برگزار می شوند. دانش آموزان می توانند با داشتن این مدارک پذیرش و حتی بورسیه بهترین دانشگاه های دنیا را دریافت کنند. علاوه بر مزایای ذکر شده، با توجه به رشته محور بودن سیستم آموزشی، فارغ التحصیلان در این مقطع فرصت های شغلی بیشتری خواهند داشت.

دانشگاه های قبرس شمالی در بین دانشگاه های دنیا از رتبه های خوبی برخوردار بوده و در سراسر جهان شناخته شده می باشند. این دانشگاه ها بسیاری از برنامه های خود را به زبان انگلیسی در مقاطع کاردانی تا دکترا ارائه می دهند. با توجه به پايين بودن هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی در قبرس شمالی در مقایسه با سایر کشورها، قبرس شمالی سالانه پذیرای دانشجویان زیادی از اقصی نقاط جهان می باشد.

 دانشگاه های معتبر قبرس مانند:
همگی بین المللی بوده و از
Eastern Mediterranean University (EMU), Cyprus International Univercity (CIU), Girne American University (GAU), Near East University (NEU) رتبه بالایی در میان دانشگاه های دنیا برخوردار هستند. عمدتا تمامی رشته ها بجز رشته های مرتبط با پزشکی و پیراپزشکی در همه نقاط دنیا برای ادامه تحصیل و ورود به بازار کار معتبر می باشند. دسترسی به کتابخانه ها، رفرنس های روز دنیا، تجهیزات و آزمایشگاه های به روز، متد تحصیلی همگام با استانداردهای بین المللی و تدریس به زبان انگلیسی از جمله مزایای تحصیل در دانشگاه های قبرس شمالی می باشد.

 مدارس در قبرس شمالی به دو نوع دولتی و خصوصی تقسیم می شوند.
مدارس دولتی کاملا رایگان بوده و به زبان ترکی تدریس می شود، دارای سرویس رفت و آمد رایگان و زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم در این مدارس تدریس می شود البته دانش آموزان می توانند یکی از زبان های فرانسه و یا آلمانی را نیز به دلخواه فرا بگیرند.
مدارس خصوصی بین المللی کاملا به زبان انگلیسی می باشد. سیستم آموزشی در این مدارس مطابق با سیستم آموزشی انگلستان بوده و کلیه آزمون های بین المللی IGCSE، A -Levelو IBدر این مدارس زیر نظر دانشگاه کمبریج و موسسه EDEXCEL Pearsonبرگزار می شود. لازم به ذکر است که دانشگاه کمبریج در رتبه بندی بین دانشگاه ها دومین دانشگاه برتر دنیا بوده و موسسه آموزشی پیرسون از بزرگترین و معتبر ترین مراکز آموزشی دنیاست که دیکشنری معروف لانگ من از انتشارات این موسسه می باشد. شهریه سالانه این مدارس با توجه به مقطع و امکانات مدرسه از £٢،٣٠٠تا £٩،٠٠٠پوند انگلستان
) (GBPمتغیر می باشد.
دانش آموزان در این مدارس دروس IGCSEرا در سال های نهم و دهم و دوره های A-Levelو IBدر دو سال آخر می گذرانند. دروس مربوطه زیر نظر مشاورین مدارس، با توجه به اهداف تحصیلی دانش آموزان و دانشگاه های هدفشان انتخاب می شوند. دانشگاه های مختلف برای هر رشته تحصیلی پیش نیازهای بخصوصی از IGCSE, A-LEVEL, AS-LEVELیا IBرا نیاز دارند. از این رو مشاوره دقیق توسط مشاوران با تجربه تضمین کننده آینده تحصیلی دانش آموزان خواهد بود.

برخی از نظرات مشتریان ما در مورد پذیرش تحصیلی

مقایسه املاک

مقایسه