پذیرش تحصیلی در قبرس شمالی

دانشگاه های قبرس شمالی در بین دانشگاه های دنیا از رتبه های خوبی برخوردار است. همچنین این دانشگاه ها در سراسر جهان شناخته شده هستند. این دانشگاه ها بسیاری از برنامه های خود را به زبان انگلیسی در مقاطع کاردانی تا دکترا ارائه می دهند. با توجه به پايين بودن هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی در قبرس شمالی در مقایسه با سایر کشورها، این کشور سالانه پذیرای دانشجویان زیادی از نقاط مختلف جهان است.

سوالات در مورد پذیرش تحصیلی در قبرس شمالی

پاسخ سوالات متداول شما در مورد مدارس و دانشگاه های قبرس شمالی

 مدارس بین المللی در قبرس شمالی به زبان انگلیسی بوده و به انتخاب خود دانش آموز زبان فرانسه و آلمانی هم تدریس می شود. سیستم آموزشی کلیه مدارس بین المللی مطابق با متد آموزشی انگلستان بوده و دانش آموز در انتها مدارک معتبر و بین المللی اخذ خواهد کرد. در این مدارس دوره های  IGCSEو A Level گذرانده شده و آزمون های آنها نیز زیر نظر دانشگاه کمبریج )دومین دانشگاه برتر دنیا( و موسسه Pearson EDEXCELl برگزار می شوند. دانش آموزان می توانند با داشتن این مدارک پذیرش و حتی بورسیه بهترین دانشگاه های دنیا را دریافت کنند. علاوه بر مزایای ذکر شده، با توجه به رشته محور بودن سیستم آموزشی، فارغ التحصیلان در این مقطع فرصت های شغلی بیشتری خواهند داشت.

دانشگاه های قبرس شمالی در بین دانشگاه های دنیا از رتبه های خوبی برخوردار بوده و در سراسر جهان شناخته شده می باشند. این دانشگاه ها بسیاری از برنامه های خود را به زبان انگلیسی در مقاطع کاردانی تا دکترا ارائه می دهند. با توجه به پايين بودن هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی در قبرس شمالی در مقایسه با سایر کشورها، قبرس شمالی سالانه پذیرای دانشجویان زیادی از اقصی نقاط جهان می باشد.

 دانشگاه های معتبر قبرس مانند:
همگی بین المللی بوده و از
Eastern Mediterranean University (EMU), Cyprus International Univercity (CIU), Girne American University (GAU), Near East University (NEU) رتبه بالایی در میان دانشگاه های دنیا برخوردار هستند. عمدتا تمامی رشته ها بجز رشته های مرتبط با پزشکی و پیراپزشکی در همه نقاط دنیا برای ادامه تحصیل و ورود به بازار کار معتبر می باشند. دسترسی به کتابخانه ها، رفرنس های روز دنیا، تجهیزات و آزمایشگاه های به روز، متد تحصیلی همگام با استانداردهای بین المللی و تدریس به زبان انگلیسی از جمله مزایای تحصیل در دانشگاه های قبرس شمالی می باشد.

 مدارس در قبرس شمالی به دو نوع دولتی و خصوصی تقسیم می شوند.
مدارس دولتی کاملا رایگان بوده و به زبان ترکی تدریس می شود، دارای سرویس رفت و آمد رایگان و زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم در این مدارس تدریس می شود البته دانش آموزان می توانند یکی از زبان های فرانسه و یا آلمانی را نیز به دلخواه فرا بگیرند.
مدارس خصوصی بین المللی کاملا به زبان انگلیسی می باشد. سیستم آموزشی در این مدارس مطابق با سیستم آموزشی انگلستان بوده و کلیه آزمون های بین المللی IGCSE، A -Levelو IBدر این مدارس زیر نظر دانشگاه کمبریج و موسسه EDEXCEL Pearsonبرگزار می شود. لازم به ذکر است که دانشگاه کمبریج در رتبه بندی بین دانشگاه ها دومین دانشگاه برتر دنیا بوده و موسسه آموزشی پیرسون از بزرگترین و معتبر ترین مراکز آموزشی دنیاست که دیکشنری معروف لانگ من از انتشارات این موسسه می باشد. شهریه سالانه این مدارس با توجه به مقطع و امکانات مدرسه از £٢،٣٠٠تا £٩،٠٠٠پوند انگلستان
) (GBPمتغیر می باشد.
دانش آموزان در این مدارس دروس IGCSEرا در سال های نهم و دهم و دوره های A-Levelو IBدر دو سال آخر می گذرانند. دروس مربوطه زیر نظر مشاورین مدارس، با توجه به اهداف تحصیلی دانش آموزان و دانشگاه های هدفشان انتخاب می شوند. دانشگاه های مختلف برای هر رشته تحصیلی پیش نیازهای بخصوصی از IGCSE, A-LEVEL, AS-LEVELیا IBرا نیاز دارند. از این رو مشاوره دقیق توسط مشاوران با تجربه تضمین کننده آینده تحصیلی دانش آموزان خواهد بود.

برخی از نظرات مشتریان ما در مورد پذیرش تحصیلی

مقایسه املاک

مقایسه